Kullanıcı Oyu:  / 0
En KötüEn İyi 

ORTA ATLASTÜRKİYE BİTKİ ÖRTÜSÜ HARİTASI

Firmamızın üretmiş olduğu Orta Atlasın bu sayfasında Türkiye Bitki Örtüsü Haritası bulunmaktadır. Bu harita üzerinde Akdeniz Bölgesi, Orman ve Çalılıkları, Bozkır (Stepler), Güneydoğu Anadolu Meşe Ormanları, Dağ Bozkırları, Antropojen Bozkırlar,Orta ve Batı Anadolu Orman ve Çalılıkları, Nemli İklim Ormanları gibi bitki örtülerinin detaylı bir bicimde harita üzerinde dağılımı görebilirsiniz.

Dilerseniz Türkiye Bitki Örtüsü Haritasını firmamızdan büyük ebatlarda harita baskısı yaptırıp, duvar haritası olarakda satın alabilirsiniz

Orta Atlas Satın Almak İçin Firmamızla İletişime Geçebilirsiniz

 

TÜRKİYE BİTKİ ÖRTÜSÜ HARİTASI

ORMAN

Ormanlarımızı genel olarak ağaçların yaprak cinslerine göre isimlendirilirler, bunlar geniş yapraklı ormanlar ve iğne yapraklı ormanlar olmak üzere ikiye ayrılırlar. İğne yapraklı ormanlar ile geniş yapraklı ormanların bir arada bulunduğu karışık ormanlarda mevcuttur. Ülkemizdeki ormanların önemli bir kısmı, kıyı bölgelerimizin denize bakan yamaçlarında toplanmıştır. Kıyı bölgelerimizdeki ormanlar daha gür, buna karşılık iç bölgelerin ormanları ise daha seyrektir.

MAKİ

Akdeniz ikliminin olduğu bölgelerde görülen sert yapraklı, kuraklığa dayanaklı, her mevsim yeşil, bodur ağaçlardan ve çalılardan oluşan bir bitki topluluğudur. Makileri oluşturan başlıca bitki ceşitleri: Sandal, kocayemiş, defne, mersin, zeytin, keçiboynuzu, sakız, menengiç, zakkum, erguvan ve teşbih ağacıdır.

BOZKIR

Yarı kurak ve kurak bölgelerde, Yağmurtlarla yeşerip yazın sararan sert çayırlar, otlar ve çalılıklardan oluşurlar. Bu bitki örtüsü ve kapladığı alanlara bozkır yada step adı verilir. Bozkırlar İç Anadolu, Doğu

 

Türkiye Bitki Örtüsü Haritası İndir - Türkiye Bitki Örtüsü Haritası Download

Tüm Harita ve Atlaslarımız T.C. M.S.B. HARİTA GENEL KOMUTANLIĞI Tarafından onaylıdır. 

Web sitemizdeki tüm Harita ve Atlasların Telif Hakları Ekvator Harita'ya aittir, hiç bir şekilde, basılı, görsel yada internet üzerinde, kaynak göstererek dahi kullanılamaz. Haritalarımızı örnek olarak göstermek isterseniz aşağıdaki site adresimizi link olarak verebilirsiniz.

www.mapsharita.com/atlas/orta-atlas/turkiye-bitki-ortusu-haritasi