Kullanıcı Oyu:  / 2
En KötüEn İyi 

ORTA ATLASTÜRKİYE İKLİM HARİTASI

Firmamızın üretmiş olduğu Orta Atlasın bu sayfasında Türkiye İklim Haritası bulunmaktadır. Bu harita üzerinde Türkiye'nin İklim Çeşitlerini  detaylı olarak bulabilirsiniz. Başlıca iklim çeşitlerimiz İç Anadolu Step İklimi, Güneydoğu Anadolu Step İklimi, Doğu Karadeniz İklimi, Orta Karadeniz İklimi, Batı Karadeniz İklimi, Asıl Akdeniz İklimi, Marmara İklimi, Her Mevsim Yağışlı Doğu Anadolu İklimi, Yazı Kurak Doğu Anadolu İklimi dir

Dilerseniz Türkiye İklim Haritasını firmamızdan büyük ebatlarda harita baskısı yaptırıp, duvar haritası olarakda satın alabilirsiniz

Orta Atlas Satın Almak İçin Firmamızla İletişime Geçebilirsiniz

 

TÜRKİYE İKLİM HARİTASI

Step İklimi

Yarı kurak şartların hâkim olduğu bu iklim tipi daha çok İç ve Güneydoğu Anadolu’da görülmekle birlikte, sıcaklık ve yağış özellikleri açısından Trakya’nın iç kesimlerinde de etkisini sürdürmektedir. Fiziki coğrafya faktörleri nedeni ile kısa mesafelerde önemli iklim farklılıkları gösteren Türkiye’nin bu kendine has karakteri, özellikle bitki örtüsü açısından da kısa mesafelerde önemli farklılıkları meydana getirmektedir.

Karadeniz İklimi

Her mevsimi yağışlı ve nispeten ılıman özelliklere sahip olan bu tip, aynı zamanda Okyanusal İklim Tipi karakteri taşımaktadır. Karadeniz ve Marmara bölgesinin Karadeniz kıyı kesimlerinde görülmekle birlikte, termik farklılıklar açısından doğu, orta ve batı Karadeniz iklimi olarak da alt tiplere ayrılabilmektedir.

Akdeniz İklimi

Şiddetli yaz kuraklığının hakim olduğu, kışları ılık ve yağışlı geçen iklim tipi. Daha çok Akdeniz ve Ege kıyıları ile Marmara’da geçiş tipi olarak görülmektedir.

Doğu Anadolu İklimi

Karasal koşulların hakimiyetinde, uzun kışlar ve belirgin sıcaklık farklılıkları gösteren bu iklim tipi Türkiye’de hüküm süren en “sert” iklim tipidir.

Türkiye İklim Haritası İndir - Türkiye İklim Haritası Download

Tüm Harita ve Atlaslarımız T.C. M.S.B. HARİTA GENEL KOMUTANLIĞI Tarafından onaylıdır. 

Web sitemizdeki tüm Harita ve Atlasların Telif Hakları Ekvator Harita'ya aittir, hiç bir şekilde, basılı, görsel yada internet üzerinde, kaynak göstererek dahi kullanılamaz. Haritalarımızı örnek olarak göstermek isterseniz aşağıdaki site adresimizi link olarak verebilirsiniz.

www.mapsharita.com/atlas/orta-atlas/turkiye-iklim-haritasi

TÜRKİYE İKLİM HARİTASI - ORTA ATLAS - 5.0 out of 5 based on 2 votes